Istnieje wiele przyczyn które powodują wypadanie rzęs, stany zapalne, zaburzenia hormonalne, zabiegi kosmetyczne, lub dieta uboga w witaminy. Rzęsy są nie tylko elementem upiększającym, ale również pełnią ważną funkcję ochronną, zabezpieczając oko przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jak o nie dbać i jak poprawić ich kondycję?

 

Utrata rzęs przyczyny

 

Utrata rzęs może nam wiele powiedzieć o kondycji naszego zdrowia. Wypadaniu rzęs towarzyszą stan zapalny brzegów powiek, lub zapalenie spojówki. Tych objawów nie można bagatelizować i należy się ich pozbyć jak najszybciej ponieważ mogą prowadzić do poważnych powikłań. Wypadanie rzęs jest również często spotykane u kobiet które chorują na niedoczynność tarczycy, z powodu wydzielania mniejszej ilości hormonów. Występowanie tych problemów może świadczyć również o występowaniu łysienia plackowatego. Główną cechą tej choroby jest miejscowe  występowanie łysiejących ognisk zapalnych. Występujące w miejscach owłosionych, głównie na głowie, czasem w okolicy oczu i na brwiach.

 

Zalotka a wypadanie rzęs

Zalotka, każda z nas wie że jest to jeden z ulubionych gadżetów, dzięki któremu zwiększamy grubość oraz długość rzęs. Jednak wszystko musimy robić z głową, ponieważ zbyt częste stosowanie tego zabiegu, może narobić nam więcej szkód niż pożytku. Pamiętaj, zmyj tusz przed podkręcaniem, inaczej rzęsy zostaną sklejone przez zaciśnięte szczypce! Coraz więcej specjalistów poleca elektryczną zalotkę. Nie odkształca on rzęs przez mechaniczne zaciskanie oraz daje ona trwalszy efekt poprzez działanie temperatury.

 

 

Przedłużanie rzęs- szkodliwy klej

 

Ostatnimi czasy coraz większą popularność zdobywa przedłużanie rzęs. Polega ona na przyklejeniu syntetycznych włosków do naturalnych za pomocą kosmetycznego kleju.

Ta metoda jednak wywołuje dużo kontrowersji zwłaszcza wśród opinii lekarskiej. Najbardziej chodzi o substancję która zawarta jest w kleju do rzęs- formaldehyd. Środek ten ma działanie niezwykle toksyczne, może on hamować wzrost naturalnych włosków, powodować infekcje bakteryjne a nawet grzybicze. Dodatkowo nieumiejętne usuwanie sztucznych rzęs pozbawia nas tych naturalnych.

 

Dieta dla włosów

 

Styl życia i sposób odżywiania również w dużym stopniu wpływa na nasze włosy i rzęsy. Silne słońce jak i silny mróz mocno im szkodzą. Do utraty przyczynia się również dieta uboga w witaminę ‘’A’’. Największym źródłem tej witaminy są produkty takie jak: Przetwory mleczne, tłuste ryby morskie, oraz owoce i warzywa. Ważna jest również witamina ‘’E’’, cynk, miedź oraz potas, które występują w orzechach, kapuście, sałacie, wołowinie, rybach, roślinach strączkowych oraz w ziarnach zbóż.

 

Utrata rzęs najlepszy środek

Miralash jest to odżywka do rzęs, która zapewnia mocniejsze, długie i gęstsze rzęsy. Jej skuteczność, szybkość działania, jak również brak efektów ubocznych spowodowały, że zasłużenie cieszy się ona uznaniem wśród konsumentów i specjalistów. Miralash to właściwa odpowiedź na pytanie o źródło pięknych, długich i zalotnych rzęs. Miralash to efekt pracy wielu specjalistów, którzy przez długie miesiące opracowywali formułę w celu stworzenia produktu najwyższej jakości. Działanie odżywki Miralash, jej bezpieczeństwo i skuteczność przyczyniły się do tego, że stała się ona preparatem wręcz wzorcowym, któremu nieustannie próbują dorównać inne marki.

Gwarancja skuteczności

 

To pewny i sprawdzony środek, a świadczy o tym gwarancja zwrotu pieniędzy. Jeśli jakimś cudem nie będziesz zadowolona z kuracji w ciągu trzech miesięcy stosowania, zwrócimy twoje pieniądze!

 

Oceń nas!
Ocena
1star1star1star1star1star
Głosy
5 based on 29 votes
Produkt
Miralash