Sen jest niezbędny aby dobrze funkcjonować. Śpimy aby nasz organizm się zregenerował.
Jest on porównywalny do powietrza oraz jedzenia bez których również nie da się żyć. Istnieje wiele środków takich jak herbaty na sen, wszelkiego rodzaju tabletki a nawet i leki na receptę. Opinie są podzielone ale wiadome jest jedno, zanim udamy się do lekarza warto spróbować naturalnych powszechnie dostępnych rzeczy, które mogą dać nam zbawienny rezultat.

Ilość ludzi cierpiących na bezsenność jest bardzo duża, aż co trzecia osoba zmaga się z tym problemem. Leczeniu poddają się nieliczni. Sen wpływa kojąco na nasz organizm, podczas gdy my błogo śpimy nasz organizm zaczyna swój skomplikowany rytuał, wymagana jest produkcja białek i hormonów, zostaje przyspieszona regeneracja komórek, większa ilość krwi trafia do mięśni, oraz poprawia się nasz system przemiany materii. Podczas snu również się uczymy, mózg analizuje rzeczy z całego dnia i utrwala nasze nowe zdolności.

Jak wiadomo najlepiej śpi się w nocy taka już ludzka natura. Po całym dniu na nogach przychodzi zmierzch i nasz organizm zaczyna domagać się odpoczynku. Podczas pochmurnych dni odczuwamy to szczególnie mocno, senność potrafi nas dopaść nawet w połowie dnia. Oczywiście są nieliczne osoby które muszą bądź próbują zmienić ten schemat biologiczny i nie śpią w nocy, a w dzień, jednak na dłuższą metę nie jest to zdrowe i po czasie zaczyna wywoływać frustrację oraz coraz większe zmęczenie. Łóżko zaczyna nas wzywać przeważnie około godziny 23, u nocnych Marków jest to godzina 24-1, a najwytrwalsi padną około 3 nad ranem. W tym czasie nasz organizm przestawie się w tryb regeneracja, troszkę obniża się temperatura ciała, oraz ciśnienie krwi, które wracają do normy około godziny 6 rano.

Herbata na sen- Yogi tea bedtime

Jednym z najlepszych naturalnych środków wyciszających i wspomagających zasypianie opisanych w niejednej książce jako magiczny środek nasenny (‘’Narzędzia tytanów’’ Timothy Ferriss s.184) jest właśnie herbata na sen Yogi tea bedtime. Jak wspomina sam autor w swoich radach dla ludzi cierpiących na bezsenność, 30 min po wypiciu herbaty Yogi tea, ledwo doczłapał się do sypialni. Celem producenta herbaty na sen Yogi tea, jest maksymalne wyciszenie i przygotowanie organizmu do głębokiego snu.

Yogi tea bedtime- skład, przygotowanie

 

W skład herbaty na sen wchodzą liczne zioła oraz przyprawy wspomagające proces wyciszenia organizmu oraz głęboki sen. Na liście znajdują się: koper włoski, rumianek, mięta pieprzowa, melisa, szałwia, kwiat lawendy, gałka muszkatołow, kardamon, korzeń kozłka lekarskiego, oraz trawa cytrynowa.

Aby osiągnąć pożądane działanie wyciszające herbaty yogi należy zalać ją świeżo przegotowaną wodą i pozostawić ją do zaparzenia przez około 7 min. Herbatę na sen można słodzić miodem, cukrem, słodzikiem oraz syropem klonowym. Jednak osoby stosujące tą herbatę zalecają by pierwszy łyk naparu spożyć bez żadnych dodatków i cieszyć się jej pełnym aromatem.

 

Oceń nas!
Ocena
1star1star1star1star1star
Głosy
5 based on 27 votes
Produkt
Yogi Tea- Bedtime