Każdy z nas ma inną skłonność do wypadania włosów, wynika ona przede wszystkim ze sposobów odżywiania się, pielęgnacji, oraz warunków genetycznych. Jak powstrzymać wypadanie włosów? Nasze działania w dużym stopniu mogą wpłynąć na proces łysienia. Najczęstszymi przyczynami wypadania włosów są:

Życie w długotrwałym stresie
Źle zbilansowana dieta
Niedobór witamin w organizmie
Działania mechaniczne takie jak prostowanie włosów oraz zbyt energiczne czesanie
Zbyt częste poddawanie włosów zabiegom chemicznym

W wielu przypadkach włosy odrastają same lecz zajmuje im to około roku, Są one wtedy dużo słabsze dzisiejsze od poprzednich, a w niektórych przypadkach mogą być częściowo pozbawione barwnika.

Nasze włosy nie są tylko ozdobą Co ona również wyznacznikiem naszego zdrowia. Zdarza się tak, że zły wygląd naszych włosów, dużo wcześniej przed wystąpieniem schorzenia sugeruje nam, że coś złego dzieje się z naszym organizmem. Dzieje się tak za sprawą tendencji do gromadzenia w swojej strukturze substancji toksycznych, szkodliwych, których zwiększony poziom wpływa na kondycję oraz wygląd naszych włosów.

 

Co na wypadanie włosów

 

Dzienna utrata włosów może wahać się w granicach od 50 do 100. Jeżeli poziom wypadania włosów oscyluje przy dolnej granicy 50 to nie mamy się czym martwić, ponieważ jest to naturalny proces w każdym organizmie. Jeżeli jednak utrata jest większa jak 100 można śmiało mówić o nadmiernym wypadaniu włosów. Ciężko jest to sprawdzić ponieważ nie jesteśmy w stanie tego dokładnie obliczyć, ale są pewne objawy wskazujące początek wzmożonego wypadania włosów. Mocno przetłuszczająca się skóra głowy, uporczywe swędzenie, oraz wzmożone tworzenie się łupieżu są pierwszymi oznakami alarmującymi nam że zaczyna dziać się coś niepokojącego. Dobrze jest wtedy podjąć rękawicę i wyposażyć się w środek który będzie temu skutecznie zapobiegać.

 

Follixin

Follixin to rekomendowany przez lekarzy i dermatologów w terapii odbudowującej i odżywiającej włosy preparat do codziennego stosowania, pozwala on wzmocnić i zagęścić włosy, a także stymulować i pobudzić ich wzrost. Follixin poszerza cebulki włosa, wzmacnia korzeń i pogrubia pochewkę każdego włosa, dzięki niemu odbudujemy te utracone, a pozostałym zapewnimy ochronę od środka. Poprzez skórę głowy wzmacniane są także zdrowe cebulki. Formuła ta jest w 100% naturalna, oraz nie posiada żadnych skutków ubocznych.

 

 

 

Łysienie plackowate

 

Pierwsze symptomy łysienia plackowatego pojawiają się w miejscach owłosionych na naszym ciele, najczęściej występują w okolicach głowy, czasami nawet mogą pojawić się w obrębie zarostu na twarzy. Początkowe ognisko łysienia jest okrągłe i porównywane do wielkości monety, Ich występowanie zazwyczaj dotyczy tylko ograniczonej przestrzeni. W większości przypadków rozmiar ogniska waha się od 5 do 10 cm występujące pojedynczo lub mnogo na skórze.
Mimo że podczas tej choroby dochodzi do zmian o charakterze zapalnym, stan zapalny nie jest w ogóle widoczny, i nie dochodzi w tych miejscach do złuszczania się skóry lub rumienia. Jedynym objawem U niektórych jest występowanie swędzenia łysiejącego miejsca. U niektórych pacjentów po okresie od trzech do sześciu miesięcy włosy samoistnie odrastają, początkowo pozbawione są one pigmentu lecz w niedługim czasie uzyskują one naturalny kolor. Należy pamiętać że odrost może nie być trwały, a włosy ponownie mogą zacząć wypadać. W ciężkich przypadkach łysienia plackowatego mogą wystąpić również patologiczne zmiany na paznokciach.

 

Łysienie plackowate leczenie

 

Leczenie silnie rozwiniętego łysienia plackowatego jest długotrwałe i dość trudne. Wiele terapii nie przynosi należytych skutków i posiada wiele skutków ubocznych

Minoksydyl, Roztwór ten wciera się ogniska chorobowe dwa razy dziennie. mogą wystąpić skutki uboczne w postać zaczerwienienia się skóry lub zwiększonego tłuszczenia
krioterapia, podczas stosowania tego zabiegu należy być szczególnie ostrożnym ponieważ nawet krótkotrwałe obniżenie temperatury może doprowadzić do uszkodzenia mieszków włosowych.
fotochemioterapia, Po otrzymaniu odpowiedniego leku pacjent zostaje naświetlane wyselekcjonowanymi promieniami UVA. Zabieg przeprowadza się do trzech razy w tygodniu

Trzeba pamiętać jednak że zabiegi te przez swoje skutki uboczne stosowane są w ostateczności. Początkowo warto zastosować w pełni naturalne metody, które nie posiadają żadnych skutków ubocznych. Polecanym i zaufanym środkiem jest Follixin.

 

Oceń nas!
Ocena
1star1star1star1star1star
Głosy
5 based on 27 votes
Produkt
Follixin