Żylaki są to wrzecionowate lub workowate poszerzenia żył towarzyszy im również wydłużenie i charakterystyczne poskręcane. Powstają one wraz z wiekiem w największym stopniu dotyczą one kobiet przed 40 rokiem życia. Największe prawdopodobieństwo powstawania żylaków nóg występuje u osób które większość dnia pracują w pozycji stojącej. Bez względu na przyczynę powstawania ich oraz stopień zaawansowania warto poznać metody jak sobie z nimi radzić.

 

Jak pozbyć się żylaków na nogach

 

Ciąża oraz nadwaga są jednymi z najczęstszych przyczyn występowania żylaków na nogach. Dla kobiet w ciąży normalną rzeczą jest przyrost wagi oraz wahania hormonów które wpływają na stan żył, Zmiany jakie zachodzą w systemie krążenia powodują powiększenie żył w kończynach dolnych. Dobrą metodą na walkę z nimi w tym okresie są rajstopy przeciwżylakowe,  umożliwiają one swobodny przepływ krwi w żyłach co działa kojąco na bolące nogi,  oraz uczucie dyskomfortu.  Dodatkowo lekarze polecają długie odpoczynki z uniesionymi nogami do góry,  zwiększając tym sposobem odpływ krwi z kończyn dolnych. Zależnie od stopnia zaawansowania  u części ciężarnych kobiet problem żylaków znika po paru miesiącach po porodzie.

 

Ćwiczenia na żylaki


 

Drugim sposobem na pojawienie się żylaków wraz z wiekiem jest aktywność fizyczna.  Żadne z nas nie jest odporne na proces starzenia,  a co za tym idzie zwiększa się prawdopodobieństwo występowania żylaków.  Wraz z utratą elastyczności oraz mniej sprawnym pompowaniem krwi  przez serce wzrasta prawdopodobieństwo tej choroby. Zaradzić mogą  temu ćwiczenia na żylaki, czyli po prostu zwiększona aktywność fizyczna. Zwiększony ruch w postaci codziennych spacerów usprawnia układ krążenia.  Jeśli zwiększymy ruch również utrata kilogramów będzie większa,  a wraz ze spadkiem naszej wagi zmniejszy się ciśnienie w żyłach. Mając problem z żylakami unikaj zastygania w pozycji stojącej,  staraj się unosić nogi do góry i nie stoi w miejscu. Jeżeli posiadasz tryb pracy siedzącej staraj się nie krzyżować nóg, ponieważ przepływ krwi do serca jest w tym momencie utrudniony. Kręć stopami, często prostuj nogi, oraz ruszaj palcami  to poprawia krążenie kończyn dolnych.

 

Zabiegi na żylaki

 

Leczenie obliteracyjne-  Jest to metoda którą leczy się małe żylaki przeszkadzające głównie z powodów kosmetycznych.  Zabieg odbywa się poprzez wstrzyknięcie do żył substancji chemicznej która zamyka żyły powodując zanik żylaków. Zabieg nie podlega refundacji.

 

Operacyjne usuwanie żył- Na nogach robione są nacięcia przez które usuwane są żyły.  Stosuje się ją głównie w zaawansowanym stadium tej choroby.  Jest to zabieg leczniczy przez co może być on refundowany.

 

Tabletki na żylaki  

Zanim jednak zdecydujemy się kosztowne zabiegi kosmetyczne usuwania żylaków, powinniśmy wypróbować naturalne metody.  Jedną z nich są tabletki na żylaki. Varicoz to  w 100% naturalny i bezpieczny suplement diety stworzony po to by zadbać o kondycję naszych żył.  Naturalne substancje zawarte w Varicoz  radzą sobie doskonale z mało i średnio zaawansowanymi  żylakami.  Są nimi:

Ekstrakt z liści winorośli –  odpowiada on za prawidłowe ciśnienie po raz przepływ krwi w żyłach.

Diosmina –  wspomaga walkę z żylakami oraz korzystnie wpływa na elastyczność i wytrzymałość żył.

Witamina C – utrzymuje prawidłową budowę oraz funkcje naczyń krwionośnych.

Wyciąg z kasztanowca –  escyna w nim zawarta zapobiega powstawaniu żylaków oraz działa przeciwzapalnie.

Rutyna –  odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie śródbłonka.

Witamina K –  odpowiada za proces krzepnięcia jego prawidłowe funkcjonowanie

 

Oceń nas!
Ocena
1star1star1star1star1star
Głosy
5 based on 27 votes
Produkt
Varicoz