Dzisiejszych czasach media społecznościowe są mocno nasycone zdjęciami osób trenujących, posiadających wymarzone sylwetki. Kto z nas nie chciałby posiadać ciała rodem ze Słonecznego Patrolu. Jak się okazuje wcale nie jest to takie trudne, dam ci sprawdzony sposób jak schudnąć 10 kg ale najpierw musimy wspomnieć nieco o naszym przeciwniku; “tłuszczu”.

Prawda jest taka że w zasadzie mało kto z nas wie jak funkcjonują i działają komórki tłuszczowe, w jaki sposób są spalane, i co na sam koniec się z nimi dzieje. Postaram się wytłumaczyć ten skomplikowany proces w jak najprostszy sposób.
Gdy tracisz tkankę tłuszczową tak naprawdę komórka tłuszczowa nigdzie nie znika, nie jest przenoszona do komórki mięśniowej i tam spalona. Tak naprawdę sama komórka zostaje w tym samym miejscu np na brzuchu, biodrach, rękach, dlatego przez wysoki poziom tłuszczu nie widać się zarysu naszych mięśni.
Tłuszcz gromadzi się formie trójglicerydów wewnątrz naszej komórki, proces spalania nie odbywa się w komórce tłuszczowej ponieważ tłuszcz musi zostać uwolniony z tej komórki za pomocą skomplikowanych procesów hormonalnych. Podczas stymulacji komórki tłuszczowej tłuszcz z niej zostaje uwolniony w postaci trójglicerydów i trafia do naszej krwi jako wolny kwas tłuszczowy, który za jej pośrednictwem transportowany jest do tkanek potrzebujących energii. Zjawisko to nazywa się procesem lipolizy.
Najefektywniej ten proces przebiega podczas treningu z umiarkowaną intensywnością który wynosi 60-75% tętna maksymalnego. dzieje się tak z powodu Dostarczanie organizmowi optymalnej ilości tlenu do tego procesu oraz nie wytwarzamy kwasu mlekowego który nie sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej. A więc wniosek jest prosty chcąc wspomóc spalanie tkanki tłuszczowej powinieneś jeździć na rowerze, biegać, lub uprawiać formy sportu pozwalające na umiarkowany lecz długi wysiłek.

 

Jak schudnąć 10 kg w miesiąc

 

Jak wiadomo suplementacja podczas spalania tkanki tłuszczowej jest bardzo ważna, Ten wątek rozwiniemy w dalszej części artykułu. Teraz skupimy się na treningu wspomagającym rzeźbienie naszego ciała i kilku ważnych zasadach.
Na początku naszej przygody ze spalaniem tłuszczu ważne jest aby ustalić sobie cel, przykładowo “Chcę schudnąć 10 kg w miesiąc”, “Chcę schudnąć z nóg”. Zapisz go sobie na kartce powieś w widocznym miejscu, a kiedy będziesz chciała zrezygnować on ci przypomnij dlaczego zaczęłaś. Do tego dodaj wizualizacje, wyobrażaj sobie jak twoje ciało będzie wyglądało za 3 miesiące i jak doskonale wtedy będziesz się czuła. Są to dobre sposoby na podtrzymanie motywacji i lepszą mobilizację do treningu.
Jak wiadomo według badań specjalistów oraz opinii osób trenujących, najskuteczniejszą bronią w walce z dodatkowymi kilogramami są ćwiczenia cardio. Żaden plan treningowy na rzeźbę nie może się bez nich obejść. Długotrwały i umiarkowany wysiłek powoduje gwałtowne zwiększenie się zapotrzebowania organizmu na energię, którą pobiera ze zgromadzonych zapasów tłuszczu. Tym oto sposobem pozbywamy się zbędnych kilogramów nabierając kondycji oraz wzmacniając układ krążenia. Formy wysiłku można dostosować do każdego, osoba z dużą nadwagą najbardziej polecane jest jeżdżenie na rowerze, ponieważ bieganie obciąża ich stawy kolanowe. Dobrym sposobem są również regularne wizyty na basenie oraz pływanie, ponieważ w wodzie pracują tylko i wyłącznie nasze mięśnie. Dla osób z lepszą kondycją polecane jest bieganie, lecz tempo biegu nie może być zbyt szybkie. Najlepsze tempo wprowadzające nasz organizm stan lipolizy to takie przy którym nie dyszymy tylko w miarę swobodnie oddychamy.

 

Co jeść żeby schudnąć?

 

Niektóre pokarmy oraz suplementy za sprawą zawartych w nich składnikach odżywczych wpływają lepiej na przyspieszenie metabolizmu i wzmożenie spalania tkanki tłuszczowej. Jednym z najbardziej popularnych produktów są ryby, Kwasy tłuszczowe omega 3 w nich zawarte są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, Bowiem nasilają one działanie leptyny, hormonu odpowiedzialnego za regulację przyjmowania pokarmu, oraz odpowiedzialnego za uczucie sytości po jego spożyciu.
Również tłuszcze roślinne mają swój udział w spalaniu tkanki tłuszczowej. Produkt ten ostatnimi czasy stał się bardzo popularny w naszym kraju, chodzi o oliwę z oliwek. Jedno nasycone kwasy tłuszczowe zawarte w niej wzmagają w organizmie proces termogenezy posiłkowej, czyli procesu produkcji ciepła i uwalnianie energii z nim związanego. Jednak musimy pamiętać że oliwa z oliwek jest wysokokaloryczna i nie możemy przesadzać z ilością, 100ml oliwy z oliwek zawiera aż 880 kcal.
Dobrze jest uwzględnić w swoim codziennym jadłospisie grejpfruty i jeść je zamiast słodyczy. Jak dowodzą badania spożywanie tych cytrusów przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej, dodatkowo grejpfruty są bogate w błonnik który przyśpiesza uczucie sytości dzięki czemu możemy jeść mniej.
Pijmy zieloną herbatę bowiem podobnie jak oliwa z oliwek wykazuje ona efekt termogenny, stymuluje ona wydzielanie ciepła przez nasz organizm, na które energia pobierana jest tkanki tłuszczowej. Zielona herbata posiada również kofeinę dzięki której nie będziemy ospali i będziemy mieli większe chęci na wysiłek.

 

African Mango 900 najskuteczniejszy spalacz tłuszczu

 

 

Takie samo znaczenie co trening ma również odpowiednia suplementacja. Dlatego polecam zaopatrzyć się dobry środek wspomagający spalanie tkanki tłuszczowej. Najlepszym środkiem bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych, który tam stał się hitem jest afrykańskie mango ‘’African mango 900’’. W USA o African mango 900 zrobiło się głośno za sprawą doktora prowadzącego talk show Mehmata Oza. Doktor Oz wypróbował tabletki na sobie i w ciągu pierwszego miesiąca stracił ponad 4 kg zażywając tylko jedną tabletkę dziennie. Zaczął polecać afrykańskie mango swoim pacjentom cierpiącym na nadwagę, co przyczyniło się do ogromnej popularności tego ekstraktu.
African mango 900 jest to ekstrakt z afrykańskiego mango zawarty w tabletkach. Posiada on ogromne ilości błonnika dzięki któremu szybciej otrzymujemy efekt sytości i przestajemy podjadać oraz wiele substancji zwiększających termogenezę organizmu jak i poprawę metabolizmu. Skuteczność tego suplementu jest gwarantowana, lecz waha się od 6 do 10kg utraty tkanki tłuszczowej na miesiąc. Przy czym 6 kg utraty wagi jest przy znikomym wysiłku fizycznym, a 10 kg przy regularnych treningach. A więc odpowiadając na pytanie Jak schudnąć 10 kg w miesiąc znamy już odpowiedź i nie jest to wcale trudne do osiągnięcia.

 

Oceń nas!
Ocena
1star1star1star1star1star
Głosy
5 based on 26 votes
Produkt
African Mango 900