Olej arganowy, nazywany inaczej złotem Maroka, jest jednym z najbardziej cenionych przez społeczeństwo olejów. Przekonaj się, dlaczego warto mieć go u siebie w domu!

 

Czym jest olej arganowy?

 

Olej arganowy wytwarzany jest z owoców arganii zielonej – mało popularnego drzewa rosnącego w Maroko. Możemy spotkać go w postaci jadalnej, stosowanej w celach kulinarnych oraz w postaci niejadalnej, wykorzystywanej w celach pielęgnacyjnych. Jadalny olej arganowy ma orzechowy smak i jest znacznie tańszy, niż olej używany w celach kosmetycznych. Aby otrzymać produkt najwyższej jakości warto dokonać zakupu olejów z certyfikatami, potwierdzającymi ich organiczność i ekologiczność. Certyfikat daje pewność, że produkt został objęty kontrolą na wszystkich etapach produkcji, a także stanowi gwarancję, iż pochodzi ze sprawdzonych źródeł. Aragania zielona należy do endemitów, czyli gatunków roślin rosnących wyłącznie na terenie Maroko. Co więcej, olej arganowy jest wytwarzany ręcznie przez berberyjskie kobiety. Proces uzyskiwania oleju ze zmiażdżonych orzechów jest długotrwały, co przekłada się na dość wysoką cenę produktu końcowego. Dzięki zastosowaniu dodatkowej filtracji, w oleju arganowym występuje wysokie stężenie składników aktywnych, przez co mamy do czynienia z dużo lepszym i efektywniejszym działaniem oleju na skórę. Przy wyborze oleju należy zwrócić uwagę na etykietę i sprawdzić czy zawiera on 100% oleju arganowego, sklasyfikowanego jako kosmetyczny, gdyż na rynku istnieje ogromna ilość wszelkiego rodzaju mieszanek, rozcieńczanych parafiną, zawierających tylko niewielkie ilości oleju arganowego.

 

Olej arganowy: zalety

 

Niewątpliwą zaletą oleju arganowego jest fakt, iż może zostać zastosowany w najróżniejszych celach kosmetycznych. Sprawdza się jako produkt do pielęgnacji ciała, twarzy oraz włosów. Dla przykładu może być zastosowany w przypadku rozdwojonych końcówek, a także jako krem pod oczy oraz balsam do ciała. Jest bardzo wydajny, stąd wystarczy nam na bardzo długi okres czasu.

Olej arganowy możemy z powodzeniem nazwać eliksirem młodości. W jego składzie znajdziemy antyoksydanty oraz witaminę E, które pozwalają skórze zachować jędrność, a także wygładzić zmarszczki i wyrównać koloryt skóry. Co więcej, olej arganowy posiada właściwości regenerujące barierę lipidową, może koić podrażnienia, redukować widoczność blizn i rozstępów, a także wpływać na odpowiednie nawilżenie skóry i zapobiegać jej wysuszeniu. Jego zastosowanie pozwala ukoić skórę obarczoną problemem egzemy oraz łuszczycy, a także wspomaga leczenie blizn potrądzikowych oraz stanów zapalnych. Olej arganowy może być wcierany w skórę głowy, przez co jesteśmy w stanie ograniczyć do minimum łojotok oraz łupież, a także nakładany na całą długość włosów w celu znacznego odżywienia i odbudowy struktury włosów. Dzięki niemu staną się zdrowe i lśniące.

 

Jak ma zastosowanie olej arganowy?

 

Olej arganowy może być wykorzystywany do pielęgnacji ciała oraz włosów. Można stosować go osobno lub w połączeniu z innymi składnikami, wchodzącymi w skład mieszanek np. do olejowania włosów, czy też oczyszczania twarzy metodą OCM. Olej arganowy możemy wykorzystać także jako naturalny filtr słoneczny, gdyż jest w stanie zapewnić naszej skórze ochronę przed poparzeniami, porównywalną z kremami o niskim faktorze.

 

Dla kogo przeznaczony jest ten olej?

 

Olej arganowy może być stosowany u wszystkich, bez względu na typ cery, choć w szczególności poleca się go osobom mającym skórę dojrzałą, zniszczoną i problematyczną. Warto rozpocząć stosowanie oleju arganowego od flakonu o niewielkiej pojemności, gdyż zastosowanie jakiegokolwiek produktu pielęgnacyjnego wiąże się z indywidualną reakcją skóry na ten produkt. To, co dla jednych może być strzałem w dziesiątkę, u innych może powodować podrażnienia lub nadmierne wysuszenie skóry.

 

Oceń nas!
Ocena
1star1star1star1star1star
Głosy
5 based on 21 votes
Produkt
Olej arganowy