Za równo paznokcie, jak i włosy, są przydatkami skóry. W ich składzie zawiera się wiele struktur keratyny. Jest ona białkiem odpornym na zniszczenia chemiczne, a także mechaniczne. Płytka paznokcia zawiera takie elementy, takie jak: siarka, cysteina, arginina, woda (w niedużej zawartości), lipidy, wapń, żelazo i fosfor.

Pomimo tego, że kreatyna stwarza barierę ochronną, może mieć miejsce osłabienie paznokci, z powodu permanentnego oddziaływania złego czynnika.
Kiedy często stosujemy zmywacz do paznokci, preparaty o obcej zawartości( na przykład: klej do tipsów), lakierów na bazie formaldehydu, a także mamy bliski kontakt z chemikaliami, paznokcie ulegają osłabieniu oraz łamią się.

Hybrydy oraz paznokcie żelowe przyczyniają się do zniszczenia paznokci.
Płytce paznokcia może wyrządzić szkodę nie tylko nieodpowiednie ich ściąganie, ale także nieodpowiednia aplikacja. Takie czynności mogą przyczyniać się do rozdzielania się dachówkowo nałożonych na sobie struktur keratyny, skutkiem tego są rozdwojone, a także popękane paznokcie.

Osłabione paznokcie po hybrydach, obgryzaniu, zmywaczach

Bardzo duża ilość zabiegów oddziałuje na strukturę płytki paznokcia, szczególnie wtedy, gdy są wykonywane w sposobów nieodpowiedni.
Brak higieny( na przykład: obgryzanie paznokci czy użytkowanie drażniących substancji) także oddziałuje na paznokcie.

 

Jakie czynniki wpływają najbardziej na osłabienie i rozdwajanie paznokci?

 

Manicure hybrydowy – sam lakier, a także utwardzanie go w lampie UV/LED nie przyczynia się do łamliwości paznokci. Osłabione paznokcie po hybrydzie mogą świadczyć o nieodpowiedniej aplikacji oraz niepoprawnego usunięcia lakieru. Przed nakładaniem bazy hybrydowej, wskazane jest, aby płytkę delikatnie zmatowić. Ta czynność jest przeprowadzana przez dużo osób zbyt nachalnie, co skutkuje zniszczeniem paznokci, przez utratę zbyt wielu struktur płytki w tym samym czasie. Zdejmowaniem lakieru powinien zająć się specjalista, który posiada wiedzę, jakich preparatów użyć. Lakieru nie można usuwać manualnie, dlatego, że w ten sposób zniszczeniu ulega naturalna płytka.
Zmywacze do paznokci – można wymienić dwa podstawowe rodzaje rozpuszczalników w zmywaczach – acetonowy i bezacetonowy. Bardzo często na miejsce acetonu używany jest octan etylu bądź octan butylu. Oba elementy wydzielają przyjemny zapach, ale zawierają właściwości drażniące. Aceton usuwa również tłuszcze, które są jednym z kluczowych składników budowy płytki paznokcia. Takie postępowanie przyczynia się do obniżenia się bariery ochronnej przed infekcjami oraz złymi czynnikami zewnętrznymi. Wskazane jest, aby nabywać zmywacze, które zawierają w swoim składzie elementy nawilżające, witaminy, a także wyciągi z roślin.
Obgryzanie paznokci – jest to bardzo niekorzystny odruch. Często swój początek bierze w dzieciństwie pod oddziaływaniem nadmiernego stresu, lęku, kłopotów psychicznych bądź emocjonalnych. Obgryzanie w dużym stopniu przyczynia się do osłabienia paznokci, a także prowadzi do permanentnego zniszczenia łożyska. Nawet, kiedy człowiek oduczy się tego zwyczaju, paznokcie nawet po dużym upływie czasu rosną krzywe, a osłabione łożysko nie zezwala na odrastanie poza nie.

 

W jaki sposób można odbudować oraz sprawić, aby paznokcie były mocniejsze?

 

Czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne pozytywnie oddziaływają na wygląd paznokci. Kluczowa jest suplementacja, zażywanie witamin oraz mikroelementów ( takich jak : wapń, żelazo, cynk). Cenna jest także odpowiednia dieta, która zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe oraz białko, w szczególności aminokwasy (fenyloalanina, metionina, lizyna).
Doskonałą barierą ochronną dla osłabionych paznokci są rękawiczki, które sprawdzają się przy kontakcie z brudem, wilgocią, a także z chemikaliami.
Wskazane jest, aby paznokcie regularnie nawilżać, a także stosować odżywki do paznokci.

Serum do paznokci chroni i pielęgnuje zarówno paznokcie, jak i naskórek obejmujący płytkę. Naskórek ten posiada olejek rycynowy, migdałowy, olej z kiełków pszenicy. Wszystkie wymienione składniki sprawiają, że paznokcie są silniejsze. Dodatkowo oliwa z oliwek hamuje kruchość paznokci, a wyciąg z cytryny powoduje usunięcie przebarwień.

Wskazane jest, aby zarówno odżywkę do paznokci, jak i serum używać systematycznie, ponieważ po pierwszym użyciu progres nie pojawia się od razu. Odżywki mogą przyjmować postać lakierów, żeli, kremów, a także maseczek oraz oliwek.

 

Zabiegi na nieestetycznie wyglądające paznokcie – manicure japoński oraz manicure na ciepło

 

Wskazane jest, aby stosować zabieg manicure japoński, wtedy, kiedy ma się osłabione paznokcie. Operacja ta polega na zaaplikowaniu dynamicznymi ruchami pasty witaminowej, która jest bogata w minerały, które stanowią element naturalnej płytki paznokciowej. Polerka która jest wykorzystywana do wcierania pasty, przyczynia się do większego ukrwienia łożyska oraz usuwa zniekształcenia, jednocześnie poprawiając wygląd płytki.

Po zastosowaniu pasty aplikuje się puder, który chroni zawarte w paście elementy aktywne – witaminy A, E, H, prowitaminę B5, keratynę, krzemionkę z Morza Japońskiego oraz pyłek pszczeli. Dzięki tej ochronie gruntownie wsiąkają one w płytkę. Po operacji paznokcie posiadają niezwykły połysk różowej perły, a efekt widać nawet do około 2 tygodni. Nie zaleca się zaraz po zabiegu malowania paznokci dlatego, że płytka jest nadmiernie natłuszczona, co w dużym stopniu obniża przyczepność lakieru.

Manicure na ciepło też jest przeznaczony dla osłabionych oraz rozdwajających się paznokci. Zabieg ten polega na odbyciu kąpieli paznokci w ciepłym kremie, który zawiera witaminy oraz mikroelementy. Po tej operacji paznokcie oraz skórki zostają wzmocnione, a także zyskują zdrowszy oraz estetyczniejszy wygląd. W trakcie manicure nie używa się ostrych narzędzi przeznaczonych do usuwania skórek obejmujących paznokieć.
W celu nienaruszenia płytki paznokcia, używa się do usuwania skórek specjalnego drewnianego patyczka z drzewa pomarańczowego.

 

Oceń nas!
Ocena
1star1star1star1star1star
Głosy
5 based on 22 votes
Produkt
AA Long 4 Lashes NAILS