Wraz z wiekiem nasza skóra staje się mniej estetyczna, pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się w postaci utraty jędrności i elastyczności. Zmarszczki stają się koszmarem wszystkich kobiet patrzących w lustro. Warto znać ich rodzaje, przyczyny ich powstawania, oraz metodę jak z nimi walczyć lub zapobiegać ich występowaniu.

 

Lwia zmarszczka

 

Lwia zmarszczka jest to kilka równoległych pionowych bruzd bądź jedna pojedyncza znajdująca się na płaszczyźnie czoła pomiędzy brwiami. Przez te zmarszczkę nasza twarz wygląda Bardziej agresywnie i daje efekt zagniewania. Zmarszczki te mogą pojawić się w dość młodym wieku są skutkiem silnie działającego mięśnia marszczącego brwi. Są to zmarszczki mimiczne postępujące z procesem starzenia się skóry, robią się one coraz bardziej widoczne i utrwalone. W późniejszym czasie mogą być widoczne nawet gdy mięsień marszczący brwi jest całkowicie rozluźniony.

 

Zmarszczki marionetki

 

Są to jedne z zmarszczek grawitacyjnych postępujących z procesem starzenia się skóry. Są widoczne jako bruzdy grawitacyjne niekorzystnie zmieniające owal naszej twarzy. zmarszczki marionetki są głównie widoczne w dolnej części naszej twarzy, biegną one od kącików ust aż do brody. Potocznie uznaje się że ten rodzaj zmarszczek częściej występuje u osób których mimika twarzy układa się w grymas smutku lub złość. Chociaż pierwsze objawy starzenia się skóry mogą wystąpić już w 20 roku życia to zmarszczki marionetki pojawiają się przeważnie po 40 urodzinach.

 

 

 

Zmarszczki palacza

 

Zwiotczała i zmarszczona skóra wokół naszych ust potrafi postarzyć nawet najpiękniejszą kobietę. Jak się okazuje potoczna nazwa zmarszczek palacza wcale nie dotyczy tylko osób ogarniętych nałogiem, wiąże się ona z pionowymi bruzdami które pojawiają się wokół ust podczas zaciąganie się papierosem. Z wiekiem skóra wokół ust traci elastyczność i staje się cieńsza, a za powstawanie zmarszczek palacza odpowiada mimika twarzy.

 

 

Główne przyczyny powstawania zmarszczek palacza

 

Jedną z głównych przyczyn powstawania tego rodzaju zmarszczek jest właśnie palenie papierosów. Poprzez regularne zaciąganie się powstają bruzdy mimiczne, zmniejsza się dotlenianie skóry co sprzyja także jej szybszemu starzeniu.

Każdy lubi słońce i każdy lubi być opalonym niestety słońce jest wrogiem młodej i zdrowej skóry, przez promieniowanie UV pozbywamy się kwasu hialuronowego i kolagenu. W efekcie im więcej opalenizny tym więcej skutków ubocznych dla skóry w postaci zmarszczek przebarwień i utraty elastyczności.

Wzmożona mimika twarzy, między innymi tak zwany dziubek powoduje i utrwala powstawanie pionowych zmarszczek wokół ust.
Według naukowców również żucie gumy przyczynia się do powstawania zmarszczek poprzez nadmierne obciążenia mięśni wokół ust, co prowadzi do utraty elastyczności tkanek w tej okolicy.

 

Zmarszczki na czole

 

Jednymi z najmniej nieestetyczny najbardziej widocznych zmarszczek na twarzy są właśnie zmarszczki na czole. Te zmarszczki są przeciwnością kurzych łapek ponieważ nie pojawiają się od uśmiechu, a od smutku i zmartwień przy których często marszczymy czoło. Ten rodzaj zmarszczek możemy również odziedziczyć, mogą być one zakodowane w naszych genach przez co mamy do nich większe predyspozycje.

 

Jak zlikwidować zmarszczki na czole

 

Każda z nas wie jak wyczerpująca i mozolna jest walka ze zmarszczkami twarzy, zarówno zmarszczek marionetki jaki zmarszczek na czole. Istnieje parę wskazówek jak opóźnić ich występowanie, a nawet pozbyć się ich całkowicie.
-Jednymi z łatwiejszych sposobów na pozbycie się zmarszczek jest ubogacenie naszej diety o witaminy A C E i K które zwalniają procesy starzenia.
-Również ważną rzeczą jest zewnętrzne nawilżenie naszej skóry. Ma na to wpływ ilość wody jaką pijemy w ciągu dnia która powinna wynosić od 9 do 12 szklanek na dobę.
– Dobry krem do podstawa. Podczas opalania zawsze używaj kremu z filtrem UV przynajmniej z faktorem 15. Musi od nas chronić nie tylko przed promieniowaniem UVA ale także przed promieniowaniem UVB.

Chociaż nie da się w pełni zatrzymać naturalnego procesu starzenia się skóry to możliwe jest bardzo duże opóźnienie i mocne złagodzenie niepożądanych objawów. W ramach medycyny estetycznej istnieją zabiegi które nam w tym pomogą jednak że są one kosztowne i nie zawsze działają. Istnieją również naturalne środki w postaci w kremów oraz tabletek, i chciałabym wam zaprezentować jeden z lepszych dostępnych na naszym rynku.

 

 Collagenics

Jest to jedyny środek dostępny na polskim rynku w postaci tabletek posiadający w składzie dwa najważniejsze składniki: kolagen i kwas hialuronowy. Kolagen to białko proste zbudowane wyłącznie z aminokwasów jest to jeden z głównych składników skóry własnej znajdującej się zaraz pod naskórkiem. W procesach chemicznych skóry zużyty kolagen ulega degradacji, a na jego miejscu pojawia się nowy wytwarzany przez nasz organizm. Jednak z upływem lat wartości te nie są równe i więcej go tracimy niż organizm zdąży go uzupełnić. Tabletki Collagenics biją w rankingu inne środki takie jak kremy z kolagenem czy zastrzyki z kwasu hialuronowego Ponieważ jako jedyna działają od środka a ich działanie jest znacznie głębsze i w ostateczności skuteczniejsze. A więc jeżeli chcesz pozbyć się zmarszczek raz na zawsze to ten specyfik jest stworzony właśnie dla ciebie

 

 

Oceń nas!
Ocena
1star1star1star1star1star
Głosy
5 based on 26 votes
Produkt
Collagenics